Αρχική Εκπαιδευτικά Θέματα 17-1-2018 Ενημέρωση για εκπαιδευτικά προγράμματα

Η άποψη σας

Είναι εύχρηστη η ιστοσελίδα της Δνσης; Βρίσκω εύκολα αυτό που ψάχνω;

Η Διεύθυνση μας

Είσοδος μελών

Επισκεψιμότητα

mod_vvisit_counterΣήμερα8
mod_vvisit_counterΧθες121
mod_vvisit_counterΑυτήν την εβδομάδα129
mod_vvisit_counterΤην περασμένη εβδομάδα1671
mod_vvisit_counterΑυτόν τον μήνα4459
mod_vvisit_counterΤον περασμένο μήνα10180
mod_vvisit_counterΣυνολικά4380941

Your IP: 10.2.33.21
 ,
Today: 18 Φεβ 2018

17-1-2018 Ενημέρωση για εκπαιδευτικά προγράμματα
Αξιολόγηση Χρήστη: / 0
ΧείριστοΆριστο
Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2018 14:09

Η εγύκλιος σχετικά με "Πρόγραμμα Μουσικών- Διδακτικών επισκέψεων και Επιμορφωτικών δραστηριοτήτων στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Συμμετοχή σχολείων στο πρόγραμμα Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης «Ο Κόσμος της Μουσικής, Γνωρίζω-Εκφράζομαι-Δημιουργώ»" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Εκπαιδευτικό πρόγραμμα για την εθελοντική αιμοδοσία" εδώ. Το ενημερωτικό φυλλάδιο εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση του εκπαιδευτικού προγράμματος «Ανοιχτές πόρτες» για το σχολ. έτος 2017-2018" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Ενημέρωση για το εκπαιδευτικό υλικό του Xenios Zeus" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση εκπαιδευτικών προγραμμάτων του Τελλογλείου Ιδρύματος για το σχολικό έτος 2017-2018" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος για την έκθεση «Ο Ζωγράφος Θεόφιλος»" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Ενημέρωση σχολείων όλης της χώρας για τη μουσειοσκευή «Μετά φιλικωτάτων αισθημάτων. Ελευθέριος Κ. Βενιζέλος» του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών και Μελετών «Ελευθέριος Κ. Βενιζέλος»." εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Απάντηση σε αίτημα έγκρισης εκπαιδευτικών προγραμμάτων του Κέντρου «ΚΑΡΠΟΣ»" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση εκπαιδευτικών προγραμμάτων της Εφορείας Αρχαιοτήτων Κιλκίς για το σχολ. έτος 2017-2018" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Απάντηση σε αίτημα έγκρισης του εκπαιδευτικού προγράμματος DAS(+) Το Χοροθέατρο στην Εκπαίδευση" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Εκπαιδευτικό πρόγραμμα επισκέψεων στην Έκθεση του Ευρωπαϊκού Κέντρου Πυρηνικών Ερευνών (CERN) στο Νεοχώρι του Δήμου Νοτίου Πηλίου για το σχολικό έτος 2017-2018" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση υλοποίησης εκπαιδευτικού προγράμματος για τις Αστικές Συγκοινωνίες στην Αθήνα" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος και υλικού «Ας παίξουμε με τις αφίσες της ΙΒΒY» για το σχολ. έτος 2017-2018" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με «Έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος του ΑΡΚΤΟΥΡΟΥ με τίτλο “To μυστήριο της μικρής αρκούδας" για το σχ. έτος 2017-18» εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση υλοποίησης εκπαιδευτικών δράσεων «Στην αλάνα της φύσης»" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση υλοποίησης δράσης με τίτλο « Η τσάντα στο σχολείο»" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση υλοποίησης προγράμματος αγωγής υγείας." εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση έρευνας «Προγράμματα Σπουδών και Ετερότητα: Πολιτισμικά ανταποκρινόμενο Πρόγραμμα Σπουδών για Ρομά μαθητές στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση»" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Έγκριση δράσεων του υγειονομικού προσωπικού της 2ης ΥΠΕ" εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με "Ενημέρωση αναφορικά με τα εγκεκριμένα εκπαιδευτικά αθλητικά προγράμματα σχολικού έτους 2017-18." εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με «Έγκριση διεξαγωγής ενημερωτικών ομιλιών για τον Εθελοντισμό από την Ελληνική Αιματολογική Εταιρεία» εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με «Ανάπτυξη από το Υπουργείο Υγείας δράσεων και παρεμβάσεων ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης του μαθητικού πληθυσμού στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας σε Εθνικό Επίπεδο» εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με «Έγκριση εκπαιδευτικών δράσεων του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Αλεξανδρούπολης» εδώ.

Η εγκύκλιος σχετικά με «Πρόγραμμα Αθλητικών - Διδακτικών Επισκέψεων και Επιμορφωτικών Δραστηριοτήτων «Αθλούμαι - Συμμετέχω – Εκφράζομαι» στο Εθνικό Καυτανζόγλειο Στάδιο» εδώ.

Χάρτες Σχολείων Δυτ. Αττικής

Ο χάρτης των Δημοτικών εδώ

Ο χάρτης των Νηπιαγωγείων εδώ

Αναζήτηση άρθρων

Σημαντικά Μηνύματα

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΜΗΝΑΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2018
Δευτέρα, 05 Φεβρουαρίου 2018
Το έγγραφο εδώ
31-1-2018 Εγκύκλιος σχετικά με το άρθρο 245 του Νόμου 4515/2018 (ΦΕΚ 5, τ. Α΄/17-1-2018)
Τετάρτη, 31 Ιανουαρίου 2018
Η εγκύκλιος του ΥΠ.Π.Ε.Θ. εδώ.
24-1-2018 Εορτασμός της Θρησκευτικής εορτής των Τριών Ιεραρχών
Τετάρτη, 24 Ιανουαρίου 2018
Η εγκύκλιος του ΥΠ.Π.Ε.Θ. εδώ.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,